Naujienos

„Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę pasirengimo cikle

Kitos lygos 2012-09-22 14:30 Komentarai: 36
Fotodiena/Roberto Dačkaus nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nesėkmingai prasidėjo Miunchene organizuojamas BEKO taurės turnyras. Joano Plazos auklėtiniai rezultatu 57:75 (14:20, 16:17, 11:17, 16:21) apmaudžiai nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ varžovams Eurolygoje – Stambulo „Bešiktaš“.

Susitikime žalgiriečiams padėti negalėjo Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas. Traumą mače patyrė ir kapitonas Paulius Jankūnas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
RKL vicečempionai nugalėjo „Perlo–MRU“ krepšininkus

Sekmadienį (09-23) „Žalgiris“ stos į kovą dėl trečios vietos BEKO taurės turnyre. 15.30 val. žalgiriečiai surems ginklus su Maskvos CSKA ir Miuncheno „Bayern“ poros nugalėtoju.

Pirmasis kėlinys

Susitikimą „Žalgirio“ ekipos penketuke pradėjo jaunasis Vytenis Lipkevičius. Tačiau krepšininkas per 8 pirmajame kėlinyje aikštelėje praleistas minutes taškais nepasižymėjo ir rungtyniavo blankiai.

Pirmosiomis mačo minutėmis abiem komandoms sunkiai sekėsi pralaužti ledus puolant. Sužaidus tris minutes, ypač gražiai „du prieš du“ sužaidė Oliverio Lafaytte‘o ir Kšyštofo Lavrinovičiaus duetas (4:4).

Sužaidus keturias minutes, žalgiriečiai pirmą kartą susitikime pamėgino „spausti“ varžovus po visą aikštelę. Tai davė vaisių – „Žalgiris“ pratęsė rezultatyvią atkarpą 6:0 (4:8).

Kėliniui įpusėjus, antrąją asmeninę pražangą užsidirbo „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas. Krepšininkas buvo priverstas kuriam laikui palikti aikštelę, jį pakeitė Tadas Klimavičius.

Žalgiriečių puolimas vėl įstrigo, o spurtavę „Bešiktaš“ krepšininkai, likus žaisti dvi minutes, susigrąžino pranašumą – 14:10.

Kėliniui artėjant į pabaigą, turkų pranašumas išaugo iki 7 taškų (19:12).  Per likusią kėlinio minutę situacija pasikeitė nežymiai. Po pirmojo kėlinio „Bešiktaš“ pirmavo 20:14.

Antrasis kėlinys

Antrajame kėlinyje nespėjo prabėgti dvi minutės, kai „Bešiktaš“ pirmą kartą susitikime atitrūko dviženkle persvara – 24:14. Kėlinį „Žalgirio“ penketuke pradėjo įdomus aukštaūgių duetas: Jeffas Foote‘as ir Mario Delašas.

Turkų spurtą nutraukė Ado Juškevičiaus tolimas šūvis (24:17). O po kelių akimirkų kamuolį perėmė ir lengvus taškus pelnė Lafayette’as (24:19).

„Žalgirio“ atkarpa buvo trumpalaikė. Sužaidus keturias minutes, turkai atsakė tuo pačiu ir atstatė „status quo“ (29:19).

Kauniečiams pavyko sustabdyti varžovų spurtą, tačiau „Bešiktaš“ ir toliau kontroliavo situaciją aikštelėje. Pagrindinės „Žalgirio“ ekipos bėdos: atkovoti kamuoliai ir gynyba prieš varžovų aukštaūgius ir reidus į baudos aikštelę (33:23).

Likus žaisti pustrečios minutės, nuostabų perdavimą atliko Juškevičius, o kamuolį sugavęs Mindaugas Kuzminskas „įkrovė“ į turkų krepšį (33:25).

Baigiantis antrajam kėliniui, „Žalgirio“ kapitonas P.Jankūnas pats paprašė keitimo ir aikštelę paliko šlubčiodamas.

Kėlinį žalgiriečiai užbaigė itin nesėkmingai. Lafaytte‘as neišnaudojo geros progos sumažinti skirtumui iki 3 taškų, o „Bešiktaš“ per likusį laiką atitrūko 7 taškais (37:30).

Trečiasis kėlinys

„Žalgirio“ žaidime optimizmo mažai buvo ir trečiojo kėlinio pradžioje. „Bešiktaš“ pelnė 4 taškus be atsako ir vėl susigrąžino dviženklį pranašumą (41:30).

Kauniečių žaidime pasipylė klaidų virtinė, turkai ir toliau žalgiriečių klaidomis sėkmingai naudojosi (45:32). Netaiklūs metimai iš po krepšio, klaidos kovojant dėl kamuolio bei perduodant jį žalgiriečius pamažu gramzdino į dugną (49:34).

Trečiojo kėlinio viduryje aikštelėje pasirodęs Jankūnas ir toliau šlubčiojo.

Piktos „Žalgirio“ stratego Joano Plazos replikos įtakos komandos žaidimui nepadarė. Kėlinio pabaigoje „Bešiktaš“ ir toliau kontroliavo situaciją (51:36).

Kėlinį užbaigė įspūdingas Lafaytte‘o metimas iš aikštės vidurio. Miuncheno arenoje susirinkę žiūrovai net pakilo iš savo vietų (54:41).

Ketvirtasis kėlinys

Amerikiečio fantastiškas metimas, matyt, pažadino žalgiriečius, kurie ketvirtąjį kėlinį pradėjo kur kas energingiau. Sužaidus tris minutes, skirtumas – vėl vienženklis (56:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi Tremmellas Dardenas. Amerikietis pataikė sudėtingą metimą su varžovo pražanga bei per tris lemiamo ketvirčio minutes surinko 5 taškus (59:50).

Turkus iš duobės traukė iniciatyvos ėmęsis Curtis Jerrellsas. Amerikietis įsūdė tritaškį, o po minutės pataikė iš po krepšio su Foote‘o pražanga (64:52).

Sunkiu komandai momentu negalėjo padėti Jankūnas. „Žalgirio“ kapitono čiurnos trauma neleido krepšininkui padėti ekipai lemiamo ketvirčio pabaigoje.

Likus žaisti keturias minutes, itin sudėtingą ir svarbų tolimą metimą pataikė Serhatas Četinas. Po šio dūrio „Žalgirio“ deficitas išaugo iki 13 taškų (67:54).

Po Plazos minutės pertraukėlės įvykusioje atakoje, Foote’as niekieno neprižiūrimas priėmė kamuolį po krepšiu ir mėgino „įkrauti“ į krepšį, tačiau to padaryti jam nepavyko. Atkovojęs kamuolį amerikietis išprovokavo varžovų pražangą ir realizavo vieną baudos metimą (67:55).

Susitikimo pabaigoje turkai įrodė savo pranašumą ir rungtynes laimėjo 75:57.

„Žalgiris“: O.Lafayette‘as 12 (5 rez. perd.), J.Foote‘as 9, P.Jankūnas 8 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 6, K.Lavrinovičius 6, D.Lavrinovičius 6 (6 atk. kam.), T.Dardenas 5, A.Juškevičius 3, T.Klimavičius 2, M.Popovičius 0, V.Lipkevičius 0, M.Delašas 0.

„Besiktas“: C.Jerrellsas 14, P.Christopheris 12 (5 atk. kam.), D.Markota 11 (9 atk. kam.), B.Hersekas 11 (5 atk. kam.), S.Cetinas 10 (5 rez. perd.), V.Dašičius 9 (4 per. kam.).